5 یافته‌ی اصلی از یک بررسی اخیر که نشان می‌دهد درمان چگونه می‌تواند شخصیت ما را تغییر دهد

 

"شخصیت" کلمه‌ای است که برای اشاره به صفت‌هایی که در طول زمان ثابت هستند به کار برده می‌شود. برای نمونه، ما انتظار داریم که یک فرد برون‌گرا، در خانه، کار و مدرسه، اجتماعی باشد. با این‌که شخصیت یک پیش‌بینی‌کننده‌ی تمام و کمال برای رفتار نیست، با این حال یک ایده‌ی کلی از این‌که یک فرد چگونه فکر و رفتار خواهد کرد به ما می‌دهد.

تاثیر ماری‌جوانا بر مغز در حال رشد

تغییرات سلولی در قسمتی از سیستم پاداش مغز، به دلیل قرارگرفتن طولانی در معرض روان‌گردان ماری‌جوانا، ممکن است از دلایلی باشد که این ماده را دارای ویژگی‌های لذت‌بخش و اعتیادآور کرده است.

این را یک مطالعه بر روی موش‌ها نشان می‌دهد.

 

آیا ورزش‌کردن می‌تواند جلوی افسردگی را بگیرد؟

در باور عامه، ورزش‌کردن و تنفس هوای تازه، پای ثابت خیلی از نسخه‌هایی بوده که برای خلق پایین می‌پیچند. واقعا هم خیلی اوقات شده که بعد از پیاده‌روی یا ورزش، احساس خوبی پیدا کرده‌ایم. اما، افسردگی بالینی حکایت دیگری است. آیا به واقع ورزش منظم می‌تواند از شروع یک دوره‌ی افسردگی تمام‌عیار جلوگیری کند؟ محققان همین سوال را در مطالعه‌ای که به تازگی در ژورنال آمریکایی روان‌پزشکی منتشر شد، در پی گرفته‌اند.

باور متعارف علمی بر این است که افسردگی و اضطراب، تحت تاثیر استرس مزمن یا حادی ایجاد می‌شوند که به بروز حالت التهاب در بدن و مغز انجامیده است. از لحاظ فیزیولوژیکی، این یعنی این‌که سیستم سمپاتیک عصبیِ "جنگ یا گریز" بیش از میزان و مدتی متعارف فعال می‌شود و در مقابل هم، سیستم پاراسمپاتیک "استراحت و هضم" با قدرتی کافی برای آرام‌کردن این استرس، به صحنه نمی‌آید. ورزش، از طریق فعال‌سازی وازووگال پاراسمپاتیک

 

انگیزه، اساس هر چیزی است که شما در زندگی ورزشی‌تان انجام می‌دهید...

تاثیر افسردگی و اضطراب بر میگرن

در یک مطالعه که بر روی 588 بیمار که برای سردرد به درمانگاه مراجعه کرده بودند، مشاهده شد افرادی که نشانه‌های اضطراب و افسردگی را داشتند، حملات میگرنی بیشتری را گزارش می‌کردند. در این مطالعه، مشاهده شد که کیفیت پایین خواب می‌تواند یک عامل مستقل برای تشدید نشانه‌های افسردگی و اضطراب

بهترین راه برای پیداکردن دوست‌های جدید

 راه‌کارهای گفت‌وگو برای به جای گذاشتن تاثیری مثبت‌تر

ما بسیاری از ساعت‌های بیداری‌مان را به صحبت‌کردن می‌پردازیم. بخش بزرگی از گفت‌وگوکردن ما به تبادل اطلاعات اختصاص دارد تا بتوانیم به یکدیگر کمک کرده و رفتارهای‌مان را با هم هماهنگ

اگر می‌خواهید تاثیری مثبت بر دیگران بگذارید، این ۴ کار را انجام ندهید

 

یک تحقیق تازه نشان می‌دهد چه چیزهایی بقیه را از شما می‌راند
گذاشتن تاثیر مثبت بر دیگران برای زندگی اجتماعی ما حیاتی است. فرض کنید در یک مصاحبه‌ی کاری یا یک قرار ملاقات هستید، این‌که چطور به نظر کس دیگری می‌رسید، تعیین‌کننده‌ی موفقیت یا شکست شما در این موقعیت‌ها است. برای این‌که تحویل‌تان بگیرند، باید ویژگی‌هایی مثل خونگرمی، مورد اعتماد بودن و شایستگی از خود نشان دهید. اما گاهی پیش می‌آید که چنین سناریوی مطلوبی اتفاق نمی‌افتد. تحقیقاتی که در مورد مدیریت تاثیرات بین‌فردی انجام گرفته، نشان می‌دهد که انسان‌ها به طور طبیعی مهارت بالایی در ارائه‌کردن تصویری مثبت از خود به دیگران دارند. اما وقتی که موفق نیستند، دلیل آن این است که منابع روانی‌شان تخلیه شده است.

آیا فیس‌بوک ما را افسرده می‌کند؟

تجربه‌ی "از قافله عقب ماندن" مساله‌ای است که چند سال پیش روانشناسان آن را به عنوان یکی از خطرات استفاده از فیس‌بوک برشمردند. فرض کنید یک شب در خانه نشسته‌اید و تصمیم می‌گیرید سری به فیس‌بوک‌تان بزنید تا از حال دوستان‌تان خبردار شوید. می‌بینید که آن‌ها در مهمانی هستند، درست وقتی که شما بیکار در خانه نشسته‌اید. به فکر می‌افتید که چرا هیچ‌کسی شما را دعوت نکرده است، با این‌که فکر می‌کردید بین این دوستان‌تان محبوب هستید. آیا ویژگی‌ای دارید که آن‌ها از آن خوش‌شان نمی‌آید؟ چند جشن و اتفاق را به دلیل این‌که دوستان‌تان نخواسته‌اند شما در آن باشید از دست داده‌اید؟ ذهن‌تان به همین مسائل مشغول می‌شود و همین که به علت این مسائل فکر می‌کنید، عزت نفس‌تان شروع به تحلیل رفتن می‌کند.

پدر، مادر، تلفنت را زمین بگذار!

 

تلفن خود را زمین بگذارید و به جای آن با فرزندتان بازی کنید

متخصصان کودک در آکادمی طب اطفال آمریکا، به والدین، مخصوصا آن‌هایی که نگران رشد زبانی و گفتاری کودک خود هستند توصیه‌های خوبی دارند.

آن‌ها، در مقاله‌ای که منتشر کرده‌اند، والدین را به انجام بازی‌های تعاملی با فرزندان خردسال خود تشویق می‌کنند. به این ترتیب، ممکن است والدین مجبور باشند تا وقت کم‌تری را صرف کار کردن با تلفن‌های هوشمند خود کنند.

امروزه، والدین بیش از هر زمان دیگری مشغول هستند، و برای در دسترس بودن مجبورند که از تلفن‌های هوشمند خود استفاده کنند. این مقاله ضمن در نظر گرفتن چنین محدودیتی، به والدین گوشزد می‌کند این نکته را از یاد نبرند که 80 درصد از رشد مغز کودک در سه سال اول زندگی اتفاق می‌افتد.

استرس می‌تواند به اندازه‌ی رژیم غذایی ناسالم برای سیستم گوارشی خطرناک باشد

همه‌ی ما می‌دانیم که یک رژیم غذایی بد برای سلامتی مضر است. اما یک تحقیق که در دانشگاه بریگام یانگ انجام گرفته است، مدعی است که استرس می‌تواند به اندازه‌ی یک رژیم غذایی بد برای بدن ما مضر باشد.

در یک مطالعه‌ی تازه که لوبا بریج‌واتر