چقدر برای پیشرفت در ورزش انگیزه دارید؟

 

انگیزه، اساس هر چیزی است که شما در زندگی ورزشی‌تان انجام می‌دهید. انگیزه است که باعث می‌شود صبح از خواب برخیزید و به باشگاه بروید و وقتی که تمرین‌ها سخت می‌شود، دست از تمرین برندارید. برای افزایش انگیزه‌تان سه کار زیر را انجام دهید:

  • بزرگ‌ترین رقیب‌تان را بشناسید. از خودتان بپرسید آیا به اندازه‌ای تمرین می‌کنید که بتوانید او را شکست دهید. وقتی به جایی می‌رسید که می‌خواهید از ادامه‌دادن دست بکشید، در مورد قوی ترین رقیب‌تان فکر کنید و این که او چه کار می‌کند و این‌که شما باید بهتر از او باشید.
  • هر روز از خود دو سوال بپرسید، این‌که: "چه کاری می‌توانم انجام دهم تا بهترین ورزشکار نسبت به توانایی‌های خودم بشوم؟" جواب به این سوال برای‌تان روشن می‌کند که چه کاری را در آن روز باید انجام دهید. در پایان روز هم از خود بپرسید: "آیا همه‌ی کارهای ممکن را برای تبدیل شدن به بهترین ورزش‌کار، انجام دادم یا نه؟" چنین سوالی به شما کمک می‌کند تا اهداف فردای خود را بهتر تعیین کنید.
  • انگیزه باید از درون شما ایجاد شود. دلایل اصلی برای این‌که چرا مسابقه می‌دهید را مشخص کنید. می‌توانید از راه‌کارهایی برای افزایش انگیزه خود در تمرین استفاده کنید. اما برای اینکه این انگیزه را حفظ کنید به دلایلی ریشه‌ای نیاز دارید، دلایلی همچون لذت‌بردن از آن ورزش، یا احساس رضایتی که از دست‌یافتن به موفقیت در آن ورزش می‌کنید.