نکات مهم در اولین قرار ملاقات

تبریک میگم! شما یک قرار ملاقات پیش رو دارید و این قرار انقدر برای شما مهم هست که تصمیم گرفتید در مورد «اولین دیدار» مطالعه کنید تا بهترین دستاورد را داشته باشید. در این مقاله مهم‌ترین نکات را برای شما شرح خواهیم داد تا برنامه‌ریزی مناسبی برای اولین قرار ملاقات‌تان داشته باشید و در نهایت، بهترین تصمیم را بگیرید.

1. مکان مناسبی انتخاب کنید: زمانی که می‌خواهید با کسی آشنا شوید، رفتن به مکان‌های شلوغ یا برنامه‌های تفریحی انتخاب مناسبی نیست. در قرار اول شما باید توجه کنید که تا چه حد با هم سازگار هستید، پس لازم است با هم صحبت کنید. نشستن در یک کافی‌شاپ آرام و نوشیدن یک قهوه در کنار هم، می‌تواند فضای مناسبی برای یک گفتگو پدید آورد.

2. به امنیت خود فکر کنید: قصد نداریم شما را بترسانیم اما امنیت نکته‌ی مهمی است که در صورت اطمینان از آن می‌توانید با خیال آسوده‌تری به قرار خود برسید. فرقی ندارد که دختر باشید یا پسر، اگر قرار است فردی را ملاقات کنید که در فضای مجازی با او آشنا شدید و شناخت چندانی از او ندارید، حتما در یک مکان عمومی قرار بگذارید و دوستان یا خانواده خود را از این ماجرا باخبر کنید. می‌توانید از طریق موبایل، مکان خود را با شخصی مطمئن به اشتراک بگذارید و از او بخواهید که اگر تا ساعتی مشخص از شما خبری نشد، حتما از شما خبر بگیرد. همچنین بهتر است خودتان به محل قرار بروید و برگردید تا فردی که نمی‌شناسید، از محل زندگی شما باخبر نشود.

3. لباس مناسب بپوشید: قطعا شما پیش از یک قرار ملاقات به زیبا و آراسته بودن ظاهر خود بیش از هر چیز توجه می‌کنید، اما نکته این است که «راحت بود» از همه چیز مهم‌تر است. اگر در لباسی بسیار آراسته، راحت نباشید، احساس ناراحتی شما در لحن و کلام و زبان بدنتان تشخیص داده می‌شود و علاوه بر این که خودتان ساعات دشواری خواهید داشت، ممکن است طرف مقابل شما نیز حس کند که از ملاقات لذت نمی‌برید و این گونه برداشت کند که با هم سازگار نیستید. پس در انتخاب لباس، راحتی را بیشتر مد نظر قرار دهید.

4. سوالات مناسب بپرسید: شما در اولین ملاقات کار مهمی ندارید جز شناخت یکدیگر. پس سعی کنید سوالات مناسب بپرسید. اما سوال مناسب چیست؟ اولا شما نباید در سوالاتتان فشاری به طرف مقابل وارد کنید. هرگز سوالی نپرسید که او حس کند وارد حریم خصوصی او شدید و برای پاسخ به سوال شما ناچار است مسائلی را افشا کند که نیازی به دانستن آن‌ها نیست. سوال شما باید سوالی باشد که به سادگی می‌توان به آن پاسخ داد و شکل کلی زندگی شخص را برای شما روشن می‌کند. می‌توانید از چنین سوال‌هایی استفاده کنید:

آخرین کتابی که خواندی چیست و چه نظری درباره آن داری؟

چه کاری را همیشه دوست داشتی انجام بدی اما هیچوقت به آن اقدام نکردی؟

بهترین خاطره‌ای که با خانواده‌ات داشتی چیست؟

بهترین نصیحتی که تا به حال شنیده‌ای چه بوده است؟

وقتی احساس استرس داری،‌ چطور خودت را آرام می‌کنی؟

یک روز ایده‌آل از نظر تو، چه شکلی است؟

حتما به جواب‌های او با توجه و مشتاقانه دقت کنید و دقت کنید آنقدر سوال نپرسید که ملاقات‌تان شبیه به یک مصاحبه شغلی شود.

5. به زبان بدن خود دقت کنید: لبخند زدن و برقراری ارتباط چشمی نشان می‌دهد که شما با اعتماد به نفس در بحث شرکت می‌کنید. اگر مدام به اطراف نگاه کنید،‌ دست به سینه باشید یا موبایل خود را چک کنید، نشان می‌دهد که حوصله‌تان سر رفته و دوست ندارید آن‌جا باشید. حتما موبایل خود را کنار بگذارید و تمام توجه خود را به طرف مقابل بدهید.

6. درباره خط قرمزها صحبت کنید: بهتر است در دیدار اول و زمانی که هنوز احساسی بین شما شکل نگرفته و تصمیم مشترکی برای آینده ندارید، درباره خط قرمزها صحبت کنید. اگر این کار را در اولین دیدار انجام ندهید، زمانی که به هم نزدیکتر شده باشید، آشنایی با خط قرمزها برایتان سخت‌تر خواهد شد. زیرا در صورتی که به هم علاقه پیدا کرده باشید، ممکن است فشار زیادی برای رعایت خط قرمزهای هم متحمل شوید یا با شکستن آن‌ها، یکدیگر را برنجانید. اما اگر این موضوع در دیدار اول مطرح شود، هر دو طرف می‌توانند با منطق تصمیم بگیرند که آیا می‌توانند حساسیت یکدیگر را درک کنند یا خیر.

7. خودتان باشید: بسیاری از افراد، بخصوص افرادی که معمولا مضطرب هستند یا نسبت به خودشان انتقاد دارند، مدام از خود می‌پرسند: «آیا به اندازه کافی خوب هستم؟ آیا او مرا می‌پسندد؟» اگر با چنین ذهنیتی به ملاقات بروید، در واقع نمی‌توانید تمام آن چه برای دوست داشته شدن در وجودتان هست را ابراز کنید. البته واقعیت این است که شما را همه دوست نخواهند داشت، همانطور که شما همه را دوست ندارید. پس تلاش نکنید به خاطر کسی که او را نمی‌شناسید به چیزی تبدیل شوید که واقعا نیستید! شما باید با این ذهنیت به قرار ملاقات بروید که صرفا می‌خواهید بدانید که «آیا شما او را دوست دارید؟ یا خیر؟»

در پایان بدانید که پس از اولین دیدار قرار نیست تصمیمی مهم و جدی بگیرید، شما فقط باید تصمیم بگیرید که آیا دوست دارید یک بار دیگر این شخص را ببینید یا خیر. در صورتی که نمی‌توانید اضطراب خود را کنترل کنید یا در تصمیم گرفتن مشکل دارید، با مشاوران ما در کلینیک جان زیبا صحبت کنید. ما مشتاقانه شما را در این زمینه یاری خواهیم کرد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 4.5]

نویسنده

مدیر وبسایت

نظرات (35)

  1. محمد مهدی قادری
    1401-03-10

    در حقیقت در هر بار مواجهه با افراد جدید ، شما مورد قضاوت قرار میگیرید و هر بار عقیده ای در مورد شما شکل میگیره ، تغییر یا از بین بردن تاثیر اولین برخورد تقریبا غیر ممکن بوده وبرای همین هستش که اولین ملاقات انقدر مهم و مورد توجه قرار میگیره چرا که در نوع رابطه ای که پس از اون شکل میگیره تعیین کنندست ، فرقی نمیکنه ملاقات کاری با کسی داشته باشید یا در زندگی اجتماعی تون با شخص جدیدی آشنا بشید ، هر کدوم که باشه خیلی مهمه که بدونید چطور میشه در نگاه اول تاثیر خوبی در ذهن افراد به جا بگذارید .

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود به سایت

اگر می خواهید در وبسایت عضو شوید لطفاً از اینجا عضو شوید.

عضویت در سایت

[wc_reg_form_bbloomer]

در صورتی که قبلاً عضو شدید از اینجا وارد شوید.